Zastínění pergol

Střešní baldachýn na pergolu

Baldachýn je střešní zastínění pergol  na míru s jednoduchým mechanickým posunem pomocí bambusové tyče. Baldachýn vyrábíme na zakázku dle vámi dodaných rozměrů – maximální doporučená šířka 3m a délka 5m. Zákazníkům doporučujeme instalaci mezi jednotlivé krokve, což nesnižuje podhled pergoly a zároveň baldachýn menších rozměrů umožňuje lehčí ovladatelnost a manipulaci. Lze instalovat taktéž do hliníkových pergol. Můžete si vybrat z pěti barev stínící látky.

Kombinace šedého baldachýnu a hnědé dřevěné pergoly
Dodatečné zastínění pergoly
Kovová pergola se zastíněním
Zastínění pergol

Technické specifikace zastínění

z čeho šijeme zastínění

Z čeho šijeme

Rolety šijeme z látky, která je velice pevná, barevně stálá, propouštějící vodu, odolná vůči UV záření a teplotám od -30 do +70°C. Zastínění 70-90 % podle barevného odstínu. Při vystavení venkovním podmínkám vydrží sedm i více let.

čím šijeme zastínění

Čím šijeme

Rolety šijeme speciální nití, která je UV odolná s dlouhou životností.

ostatní instalační materiál

Instalační materiál

K zavěšení rolet používáme ocelová lana, nerezová oka a karabiny, a pozinkované napínáky. Do rolet všíváme odlehčené sklolaminátové tyče české výroby. Tento materiál je pevný, pružný a odolný vůči vlhkosti.

roztahování baldachýnu pomocí tyče

Manipulace

Roztažení baldachýnu se provádí pomocí bambusové tyčky s háčkem, která je součástí každé objednávky. Baldachýn se zavěsí pomocí našitých karabin a tak se jednoduše celá roleta (harmonika) nainstaluje doslova za pár minut. Pro zimní uskaldnění se zase jednoduše odinstaluje, aniž by se muselo sundávat i ocelové lanko.

číselné označení baldachýnu

Číselné označení

Každou roletu označíme číslem a stejné číslo si pak můžete pomocí hřebíčku (který k číslu dostanete) označit místo na pergole. Příští sezonu tak budete přesně vědět, kam která roleta patří.

balení zastínění

Praktický obal

Každá sada rolet je zabalena do ochranného obalu z netkané textilie, ve kterém je v zimním období můžete uchovat třeba v garáži.

dodání zastínění

Doručení a poštovné

Vaší objednávku doručíme přepravní společností FOFR a při objednávce nad 3000 Kč je poštovné a balné zdarma.

Zastínění pergol