Zastínění pergol
nařadí potřebné k instalci

Co budete potřebovat k instalaci baldachýnu

K instalaci budete potřebovat:
• metr
• kleště
• štípací kleště
• vrtačku s vrtákem
• očkoplochý klič - dodáváme ZDARMA ke každé objednávce .

Zastínění pergol

Instalace baldachýnu krok po kroku

Instalace očka pro ocelové lano

Umístění oček

Do střešních latí - Vzdálenost oka od krokve vzdálenost karabin od kraje rolety + 1 cm !!!

Do krokve - oka se inatalují 2 cm od střešní krytiny a 2 cm od domu.

ukončení lanka

Provléknutí lanka

Protáhněte ocelové lanko všemi očky. Na jednom jeho konci vytvořte smyčku pomocí dodané utahovací svorky. Řádně ji utáhněte. Vytvořte druhou smyčku z ocelového lana a poté ji navlékněte do utahováku. Nezapomeňte ho předem povolit na maximum. Matku lehce utáhněte.

Detail napínaku ocelového lana

Vypnutí lanka

Pomocí kleští napněte ocelové lano a očkoplochým klíčem dotáhněte matku utahovací svorky. Odštípněte konec ocelového lanka a utáhněte ho pomocí utahováku tak, že budete točit jeho středem.

Detail zachycení karabiny na straně u domu

Uchycení na nepohyblivé straně

Karabiny na jedné straně (ta co je u domu a nebude se pohybovat) zahákněte na lanko tak, aby zůstala roleta na místě.

Detail nerezových karabin

Zavěšení baldachýnu na posouvací straně

Pomocí karabin zavěste rolety na ocelové lanko pomocí karabin. Doporučujeme tuto operaci dělat ve více lidech.

roztahování baldachýnu pomocí tyče

Roztažení rolety

A pak už jen pomocí bambusové tyčky roztáhněte rolety a užívejte si stínu. Při velkém větru doporučujeme rolety zatáhnout.

Zastínění pergol

Jak připravit vodící lanka

Varianta A

U šíře baldachýnu do 1 metru je potřeba dvou zavěšovacích lan. Ocelové lanko může být nainstalované na střešní laťe, nebo na boční stranu krokví.

Varianta B

Při šířce baldachýnu do 2 metrů je potřeba třech  zavěšovacích lan, a proto se k variantě A přidá ještě jedno lanko. Ocelové lanko může být nainstalované na střešní laťe, nebo na boční stranu krokví.

Varianta C

Při šířce baldachýnu nad 2 metry je potřeba čtyř zavěšovacích lan, a proto se použije 2x varianta A. Ocelové lanko může být nainstalované na střešní laťe, nebo na boční stranu krokví.

Zastínění pergol

Často kladené otázky

Instalaci baldachýnu zvládnete sami, ale stejně jako v životě, ve dvou se to táhne lépe. Koukněte na naše video o instalaci, kde máte celý postup, který demonstroval jeden člověk.

Zatím ne. A máme pro to několik důvodů. Ten nejdůležitější je záruka naší práce. Vyrábíme zastínění z látek, které mají atestaci na životnost materiálu a jeho stálobarevnosti. 

Baldachýn mezi jednotlivými krokvemi na rozdíl od jednodílné plachty nesnižuje podhled pergoly a zároveň vzhledem k menším rozměrům jednotlivých polí baldachýnu je ovladatelnost a manipulace lehčí.

Krajní karabiny jednotlivých polí baldachýnů zahákněte na kratší straně lanka u domu, aby se baldachýn při manupulaci neposunoval od stěny domu.

Při instalaci baldachýnu pomocí ocelových karabin na lanko doporučujeme karabinu po zaháknutí následně otočit o 180°. Předejdete tím občasnému vyvlíknutí karabiny z lanka.

Výška složeného (zataženého) baldachýnu se pohybuje kolem 25-30 cm, v závislosti na celkové délce jednotlivého pole baldachýnu.